sejm

Publicystyka

W krzywym zwierciadle

17 paź , 2014  

Obszar wydarzeń, będących na Naszych ustach, a stanowiących inspirację do pisania przeze mnie kolejnych tekstów – nabiera szczególnej wagi, przejawiającej się swą intensyfikacją, wraz ze zwiększeniem odstępu między ich ukazaniem się na łamach bloga. Kontynuacja nastawienia, które będzie wpływać na wypełnianie treścią – przestrzeni bloga, nie zmieniło się. Za wylewającymi się słowami – muszą iść chęci, wpływające na uformowanie się tych pierwszych pod względem odpowiedniej formy, kształtu. Nieco inne nastawienie do rzemiosła wydają się mieć uczestnicy publicznych debat, których echa, melodyjnie wyrażanych opinii, przez jeszcze dłuższy czas – będą przygłuszać myślenie „chwiejnie” usposobionych.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad rolą, jaką odgrywa dziś odpowiednio wykreowany PR ? Wszystkich, którym w/w tematyka nie przyświeca w codziennym myśleniu – pragnę uspokoić. Pani „Premiera” docenia to i pragnie przekazać jasny sygnał o swej autonomii myślowej z sejmowej mównicy , dając do zrozumienia szczególną chęć dotarcia do wszystkich „oświeconych”. Możliwościami, które niesie ze sobą życie i dosłowność, jakże znanego czytelnikom mojego bloga – sformułowania myśli, zmierzającego do jak największego wykorzystywania danego nam czasu – dostrzeżono także w nowo-powstałym rządzie. Czyżbym zyskał nowych czytelników? Okazuje się, że wszystko, czego nie udało się zrealizować w czasie 7-letniego sprawowania władzy, można, a nawet trzeba zrobić w ciągu najbliższego roku. Determinacja „władczych” zaskoczyła nawet Naszą „prawicę”, która zmuszona była wyciągnąć się w stronę przeciwną. Jednak czego nie robi się dla zakopania toporów politycznych waśni, które Pani Ewa wskazała za winowajcę wszelkich niepowodzeń. Od dziś atmosferze idyllicznego rządzenia przyświecać będzie przymykanie przez opozycję oczu na wszelkie niedociągnięcia. Biada wszystkim, którzy mieliby wyrazić swój prześmiewczy stosunek do „Prezeski” Rady Ministrów i jej gabinetu, narażając się tym samym -feministycznej kampanii, degradującej napastników w otchłań, „precyzyjnie” ukazujących nastrój narodu – sondaży.

Poruszając kwestię zmian, rzutujących na opinie naszej gawiedzi, nie sposób pominąć aspektów lokalnych. Gdyby nie dotknięcie obszarem swych zmian Naszych kresów – nigdy nie dowiedzielibyśmy o filantropijnych możliwościach „rodzimych”. Dziś hojności struktur PKP zawdzięczamy możliwość dalszego płynięcia Radomskiej Arki „Marii”( Nowa minister infrastruktury i rozwoju przekazała odprawę, którą dostała z PKP SA, na cele dobroczynne. 510 tys. zł dostanie stowarzyszenie „Arka” z Radomia). Na jej pokładzie znalazło się miejsce dla synów marnotrawnych, gwarantujących nam zewnętrzny spokój. Od dziś w zagranicznych stosunkach mamy gwarancję kontynuacji polityki, zapoczątkowanej przez Naszego marszałka, mimo ich wzajemnej niechęci do siebie. Niech żyje polityka „murzyńskości”!

Wybór Rady Ministrów to zapełnienie luki osobami, które znalazły się w odpowiednim czasie, ale czy na odpowiednim miejscu? Przecież nie od dziś wiadomo, że od Poselskiego Zespołu Strażaków do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych niedaleko. Najważniejsze są jednak zmiany i wrażenie. Na efekty trzeba będzie poczekać. Do kolejnej kadencji? Były rzecznik śp. Prezydenta III RP z pewnością postara się w trakcie odczytywania kolejnego expose o kolejną dawkę efektów – „specjalnych”. Umiejętności propagandowe „Miśka” wydają się być nieocenione. Autonomia Pani Premier przecina sznurki, które swoim zasięgiem obejmowały samą Brukselę, a konkretnie stanowiska, zajmowanego przez Naszego „rodzynka” w barwach Rady Europejskiej.

W atmosferze cynizmu odniosę się do historycznego zwycięstwa Naszych piłkarzy. Czy w odniesieniu do nich, Pani premier pragnie nam zaoferować pyrrusowe zwycięstwo, polegające na mylnym wrażeniu i zaciemnieniu obrazu, przedstawiającego stan rzeczywisty? Odpowiedź nadejdzie sama, podczas kolejnych meczów.

, , , , , , ,


Dodaj komentarz

Facebook Like Box

Kalendarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
blog toplista